Raków wygrywa i gra dalej

We wtorek, 18 lipca Raków Częstochowa w drugim meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów pokonał Florę Talinn. Wtorkowa rywalizacja zakończyła się rezultatem 3:0, a bramki dla Rakowa zdobyli Łukasz Zwoliński (47’; 59’) oraz Giannis Papanikolaou (85’).

Rewanżowe spotkanie w stolicy Estonii od pierwszego gwizdka toczyło się w szybkim tempie, a inicjatywę próbowali przejąć zawodnicy Rakowa. Trener Dawid Szwarga był zadowolony z występu swoich podopiecznych:

Pomimo przewagi Mistrzów Polski w pierwszej połowie, bramki zaczęły padać po przerwie. Trener Szwarga zdradził, jak wyglądała jego rozmowa z zawodnikami w szatni:

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Raków Częstochowa zmierzy się ze zwycięzcą pary  Lincoln Red Imps/Qarabağ FK. Spotkanie rozegrane zostanie w środę, 26 lipca o godzinie 20:15 na stadionie przy Limanowskiego 83.