Raków zagra w Radomiu

W najbliższy piątek Raków rozegra kolejne spotkanie ligowe. Przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie Radomiak Radom.

Częstochowianie w poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy zremisowali z Ruchem Chorzów. Jedyną bramkę dla Rakowa zdobył Ante Crnac. Piłkarze z Limanowskiego stracili gola w ostatniej akcji meczu. Trafienie Łukasza Monety z 95. minuty meczu przesądziło o podziale punktów w sobotniej rywalizacji. Mimo straty punktów podopieczni trenera Dawida Szwargi utrzymali pozycję na ligowym podium. Szkoleniowiec czerwono-niebieskich podkreślił, że mecz z Ruchem nie był najlepszym w wykonaniu Rakowa:

Najbliższy przeciwnik Rakowa – Radomiak Radom zajmuje 11. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Piłkarze prowadzeni przez trenera Macieja Kędziorka, który w latach 2016-2019 był asystentem Marka Papszuna, po 26 meczach zgromadzili 32 punkty. W ostatniej kolejce drużyna z Radomia zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Wartą odnotowania była sytuacja, jaka miała miejsce w 66. minucie poniedziałkowego meczu, bowiem wybicie piłki przez bramkarza zespołu z Radomia – Gabriela Kobylaka, wylądowało w siatce drużyny z Niepołomic. Trener Rakowa – Dawid Szwarga zaznaczył, że przed jego zespołem kolejne trudne ligowe starcie:

Czerwono-niebiescy mimo ostatnich potknięć pozostają w walce o Mistrzostwo Polski. Pierwszy gwizdek w piątkowym meczu rozbrzmi punktualnie o godzinie 20:30.