Skra Częstochowa wygrała z drugą drużyną ŁKS-u Łódź

Skra Częstochowa wygrała w piątkowy wieczór z ŁKS-em II Łódź. Piłkarze prowadzeni przez trenera Konrada Geregę szybko zdobyli trzy bramki i utrzymali korzystny rezultat do końca spotkania.

Początek meczu w wykonaniu Skry był iście imponujący. Już po niespełna 60 sekundach od rozpoczęcia gry, bramkę na 1:0 zdobył Olivier Wypart. Na kolejną okazję nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później po wrzutce z prawej strony, strzałem z półobrotu, drugiego gola dla częstochowian zdobył Maciej Mas. Na zakończenie pierwszego kwadransa, Skra wyprowadziła kolejny atak. Tobiasz Kubik zagrał do Fabiana Grzelki, który strzałem głową pokonał bramkarza ŁKS-u. W piątek, na boisku od pierwszej minuty pojawili się dwaj napastnicy. Obaj zdobyli bramki. Mowa bowiem o Macieju Masie i Fabianie Grzelce. Trener Konrad Gerega opowiedział na pomeczowej konferencji prasowej o planach ofensywnych na mecz z ŁKS-em:

Konrad Gerega mówił także o tym, że Skrze potrzebny był taki mecz, jak ten z ŁKS-em:

Szkoleniowiec Skry podkreślił, że liczy na równie dobrą postawę drużyny w nadchodzących spotkaniach:

Przed Skrą kolejne ważne mecze ligowe. Piłkarze z Loretańskiej następne spotkanie rozegrają już w nadchodzący piątek, 10 maja w Stalowej Woli. Pierwszy gwizdek jest zaplanowany na godzinę 20:30.