Skra wygrała na własnym boisku z Zagłębiem II Lubin

Piłkarze prowadzeni przez trenera Konrada Geregę w piątkowy wieczór rozegrali mecz z Zagłębiem II Lubin. Częstochowianie odnieśli zwycięstwo 2:1 po bramkach Pawła Kucharczyka i Przemysława Sajdaka.

Mecz od początku był toczony w szybkim tempie. W 17. minucie po uderzeniu Tobiasza Kubika piłkę na rzut rożny wybił bramkarz z Lubina. Po wznowieniu gry z rogu, w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Paweł Kucharczyk, który skierował piłkę do siatki rezerw Zagłębia. Do przerwy obydwa zespoły próbowały kilkukrotnie zagrozić sobie nawzajem, ale do 45. minuty wynik się nie zmienił.

Po niespełna godzinie gry Olivier Wypart sfaulował zawodnika Zagłębia we własnym polu karnym. Arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Wojciech Szafranek, który wyrównał rezultat spotkania. W końcowej fazie meczu do ataku ruszyła Skra. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, ładną akcję piłkarzy z Loretańskiej wykończył Przemysław Sajdak, który ustalił wynik na 2:1. Strzelec zwycięskiej bramki nie krył swojego zadowolenia po wygranym spotkaniu:

Trener Konrad Gerega podkreślił, że trzy punkty zdobyte w starciu z drugim zespołem Zagłębia Lubin są niezwykle istotne dla Skry:

Spotkanie nie toczyło się zgodnie z planem trenera Geregi, ale w piątek najważniejsze było zwycięstwo:

Częstochowianie kolejne ligowe spotkanie rozegrają niedzielę, 14 kwietnia. Rywalem Skry będzie drużyna GKS-u Jastrzębie. Pierwszy gwizdek jest zaplanowany na godzinę 17:00.