Ważne zwycięstwo Rakowa w Warszawie

Sukcesem zakończyła się niedzielna wyprawa Rakowa Częstochowa do Warszawy. W ramach 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy czerwono-niebiescy zmierzyli się ze stołeczną Legią. Górą okazał się aktualny Mistrz Polski, czyli Raków, pokonując wicemistrza z Warszawy 2:1.

Mecz zgodnie z przewidywaniami nie był spotkaniem łatwym dla obu drużyn. Raz za razem gra przenosiła się z jednego pola karnego na drugie. Pierwsi do bramki przeciwników trafili częstochowianie – strzałem zza pola karnego popisał się Vladyslav Kochergin i Raków objął prowadzenie 1:0. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy do wyrównania strzałem głową doprowadził Paweł Wszołek. W drugiej części meczu obie drużyny nadal grały bardzo aktywnie. Kolejne ataki przeprowadzała to jedna, to druga drużyna. Po akcji Rakowa prawą stroną i wstrzeleniu piłki w pole bramkowe Legii pechową interwencją popisał się Rafał Augustyniak kierując piłkę do własnej bramki. „Medaliki” wyszły na prowadzenie 2:1 i nie oddały już tego prowadzenia do końca spotkania.
Tak mecz podsumował trener Rakowa Dawid Szwarga:

Zwycięstwo Rakowa na trudnym terenie, w kontekście niezbyt udanego meczu sprzed kilku dni ze Sturmem Graz w ramach rozgrywek grupowych Ligi Europy, może być dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami zarówno w ramach PKO BP Ekstraklasy, jak i w rywalizacji europejskiej:

W związku z zaplanowanymi spotkaniami reprezentacyjnymi, PKO BP Ekstraklasa będzie miała teraz dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach. Ta przerwa cieszy selekcjonera Rakowa:

Do ligowej rywalizacji Raków wróci w niedzielę 22 października wyjazdowym spotkaniem z Górnikiem Zabrze. Natomiast kolejny mecz w europejskich pucharach rozegra w czwartek, 26 października. W Sosnowcu podejmie Sporting CP.