Jastrzębski Węgiel przy Żużlowej

jaszapo

W piątek (7 października) siatkarze AZS Częstochowa rozegrają mecz drugiej kolejki PlusLigi. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza w Hali Sportowej Częstochowa podejmą Jastrzębski Węgiel.
W pierwszej kolejce nasz zespół uległ w Radomiu Cerradowi Czarnym 0:3. Częstochowianie dobrze rozpoczęli ten mecz, prowadzili w pewnym momencie 18:14, ale szybko to prowadzenie stracili, a później przegrali seta na przewagi. W dwóch kolejnych partiach radomianie byli lepsi.
– Mieliśmy swoje szanse w pierwszym secie i żal straconej szansy. Aczkolwiek będąc szczerym i uczciwym trzeba przyznać, że gospodarze byli od nas lepsi – mówił trener Bąkiewicz.
W piątek Akademicy po raz pierwszy w tym sezonie pokażą się częstochowskim kibicom w starciu z Jastrzębskim Węglem. Zawodnicy trenera Marka Lebedewa w pierwszej kolejce po bardzo zaciętym meczu pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:2, choć bardzo niewiele brakowało, a przegraliby 1:3. Rywale prowadzili 2:1 i wygrywali też w końcówce czwartej partii. Jastrzębski zespół doprowadził jednak do gry na przewagi, wygrał czwartego seta i zwyciężył w tie-breaku. Kapitalne spotkanie rozegrał kubański przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva, który we wszystkich elementach spisywał się doskonale.
Mecz w Hali Sportowej Częstochowa rozpocznie się o godz. 17.30 i będzie transmitowany w telewizji Polsat Sport. Trwa internetowa sprzedaż biletów – a od godz. 15.30 czynna będzie kasa w hali.

źródło: AZS Częstochowa