Znamy wyniki wyborów na włodarzy gmin w regionie częstochowskim

61 gmin z 6 powiatów i niemal 200 kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, a wśród kandydatów nich m.in. Jerzy Dudek. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki na włodarzy gmin.

W regionie Częstochowy, czyli w powiatach: częstochowskim, kłobuckim, myszkowskim, radomszczańskim, wieluńskim i zawierciańskim w 35 gminach wybrano na kolejną kadencję dotychczasowego włodarza gminy, w 15 obecny wójt, burmistrz lub prezydent spotka się w drugiej turze z kontrkandydatem, a w 9 dotychczasowy włodarz gminy podjął decyzję o niekandydowaniu. Jedynie w dwóch gminach w powiecie zawierciańskim – Szczekocinach i Ogrodzieńcu – doszło do sytuacji przegrania wyborów przez obecnego wójta już w pierwszej turze. O wynikach wyborów do Rady Miasta Częstochowa oraz o tym jak przebiegły tegoroczne wybory samorządowe w naszym regionie mówi Tomasz Doruchowski, dyrektor częstochowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego:

[audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/10/Podsumowanie_wyborcze_Tomasz_Doruchowski.mp3]

Specyficzna sytuacja miała miejsce w Działoszynie: tam lokalny komisarz wyborczy dzień przed wyborami podjął decyzję o skreśleniu z listy kandydatów obecnego wójta gminy – powodem było nieprawidłowe oznaczenie o jego przynależności partyjnej. Na jedyną kandydatkę na włodarza Działoszyna zagłosowało jednak poniżej 30% wyborców. Efekt? Wójta wybierze rada gminy – będzie nim dotychczasowy włodarz: Rafał Drab.

Oto wyniki wyborów samorządowych na włodarzy gmin w naszym regionie:

Powiat częstochowski

Blachownia
Marcin Biernat – 11,18%
Edyta Mandryk – 9,65%
Cezary Osiński – 13,16%
Sylwia Szymańska – 48,60%
Anetta Ujma – 17,41%

Dąbrowa Zielona
Maria Włodarczyk – 64,12%
Arnold Wojciechowski – 35,88%

Janów
Grzegorz Dors – 11,39%
Jerzy Dudek – 19,58%
Edward Moskalik – 39,20%
Joanna Ścigaj – 29,83%

Kamienica Polska
Marek Huras – 1,24%
Paweł Jankowski – 24,56%
Iwona Lisek – 32,13%
Adam Tajber – 42,07%

Koniecpol
Łukasz Cudak – 1,62%
Anna Janiszewska – 15,91%
Dominik Kościański – 13,65%
Ryszard Suliga – 68,82%

Konopiska
Ewa Książek – 5,54%
Daniel Ligęska – 3,19%
Dorota Skoczylas – 10,48%
Jerzy Socha – 32,37%
Robert Wielgosz – 3,39%
Jerzy Żurek – 45,03%

Kłomnice
Piotr Juszczyk – 70,41%
Jarosław Łapeta – 13,06%
Andrzej Śpiewak – 16,53%

Kruszyna
Jadwiga Zawadzka – 59,78%
Joanna Zasępa – 40,22%

Lelów
Krzysztof Molenda – 80,98%

Mstów
Tomasz Gęsiarz – 85,18%
Krzysztof Kubat – 14,82%

Mykanów
Anna Dziewior – 19,74%
Aneta Klimczak – 11,04%
Krzysztof Polewski – 8,48%
Dariusz Pomada – 51,63%
Jacek Staniewski – 6,59%
Anna Wrońska – 2,52%

Olsztyn
Tomasz Kucharski – 80,39%
Marian Stępień – 19,61%

Poczesna
Robert Chądzyński – 30,44%
Maciej Kaźmierczak – 19,93%
Krzysztof Ujma – 49,62%

Przyrów
Hubert Całek – 26,70%
Robert Nowak – 73,30%

Rędziny
Stefan Bogdał – 2,06%
Grażyna Knapik – 16,67%
Paweł Militowski – 48,45%
Mariusz Spiechowicz – 32,81%

Starcza
Katarzyna Drost – 37,18%
Wiesław Szymczyk – 62,82%

Powiat myszkowski

Koziegłowy
Bartłomiej Grzybek – 34,16%
Jacek Ślęczka – 65,84%

Myszków
Urszula Bauer – 26,41%
Sławomir Kaczyński – 15,89%
Adam Zaczkowski – 23,20%
Włodzimierz Żak – 34,50%

Niegowa
Mirosław Cacoń – 11,74%
Michał Jędruszek – 19,74%
Krzysztof Motyl – 36,55%
Andrzej Pilis – 8,74%
Mariusz Rembak – 23,23%

Poraj
Katarzyna Kaźmierczak – 52,19%
Danuta Jaworska-Służałek – 47,81%

Żarki
Andrzej Jakóbczak – 13,46%
Krystyna Jasińska – 29,33%
Klemens Podlejski – 57,21%

Powiat kłobucki

Kłobuck
Witold Dominik – 18,61%
Danuta Gosławska – 4,42%
Robert Jasiak – 4,95%
Jerzy Zakrzewski – 72,02%

Krzepice
Krystian Kotynia – 64,04%
Bogdan Napieraj – 35,96%

Lipie
Mirosław Klimaszewski – 12,74%
Bogusława Miłkowska – 21,45%
Bożena Wieloch – 65,81%

Miedźno
Piotr Derejczyk – 57,91%
Andrzej Różański – 42,09%

Opatów
Artur Konieczny – 13,95%
Witold Łacny – 25,85%
Bogdan Sośniak – 60,20%

Panki
Krzysztof Antończak – 18,80%
Urszula Bujak – 49,30%
Bogdan Praski – 31,90%

Popów
Ewa Kardas-Bernaś – 11,52%
Jan Kowalik – 30,78%
Tomasz Randak – 18,27%
Paweł Zatoń – 25,95%
Dariusz Zych – 13,47%

Przystajń
Henryk Mach – 87,81%

Wręczyca Wielka
Robert Broś – 21,67%
Daniel Mańczyk – 11,78%
Adam Olczyk – 4,07%
Tomasz Osiński – 37,23%
Magdalena Pietrulewicz – 25,25%

Powiat wieluński

Działoszyn
Mariola Paśnik

Kiełczygłów
Kazimierz Jędrzejski – 37,53%
Mariusz Mielczarek – 36,64
Stanisław Zając – 25,83%

Nowa Brzeźnica
Jacek Jarząbek – 57,44%
Tomasz Tomaszewski – 42,56%

Pajęczno
Piotr Mielczarek – 43,42%
Beata Stawiak – 4,30%
Dariusz Tokarski – 42,60%
Karol Wiła – 9,69%

Rząśnia
Tomasz Stolarczyk – 69,04%
Michał Szatan – 30,96%

Siemkowice
Zofia Kotynia – 61,54%
Henryk Nowak – 38,46%

Strzelce Wielkie
Marek Jednak – 50,19%
Janusz Komar – 18,63%
Bartosz Rabenda – 31,18%

Sulmierzyce
Gabriel Orzeszek – 87,45%
Dariusz Wychowałek – 12,55%

Powiat radomszczański

Dobryszyce
Małgorzata Dzwonek – 48,91%
Maciej Mossur – 17,23%
Grzegorz Zasempa – 33,86%

Gomunice
Paweł Gębicz – 27,65%
Paweł Olejniczak – 72,35%

Gidle
Marcin Bojarski – 27,46%
Lech Bugaj – 52,80%
Krystyna Kubasiak – 19,75%

Ładzice
Krzysztof Ciupiński – 29,46%
Jarosław Kubiak – 17,97%
Wioletta Pichit – 26,48%
Maciej Śliskowski vel Śliski – 26,10%

Kamieńsk
Jolanta Dworzyńska – 29,15%
Bogdan Pawłowski – 43,84%
Zbigniew Skupiński – 27,02%

Kobiele Wielkie
Kazimierz Ostrowski – 28,08%
Henryk Więckowski – 71,92%

Kodrąb
Bożena Krawczyk – 54,48%
Grzegorz Wierzbicki – 45,42%

Masłowice
Zofia Bartnik – 26,47%
Bogusław Gontkowski – 37,64%
Maciej Krawczyński – 35,87%

Przedbórz
Robert Dzierzgwa – 18,42%
Renata Koska – 17,16%
Miłosz Naczyński – 51,46%
Alicja Ocimek – 12,96%

Radomsko gmina
Bartnik Stanisław – 11,02%
Piotr Biernacki – 26,33%
Roman Radczyc – 30,70%
Jan Suwart – 17,95%
Marcin Zyskowski – 14,01%

Radomsko miasto
Jarosław Ferenc – 36,88%
Jacek Gębicz – 13,01%
Jakub Jędrzejczak – 11,22%
Wioletta Pal – 27,88%
Dawid Wawryka – 11,01%

Wielgomłyny
Bogumiła Dyktyńska – 46,31%
Bożena Nowak – 34,84%
Marcin Tomczyk – 18,85%

Żytno
Jarosław Dworak – 33,13%
Mirosław Ociepa – 66,87%

PK