Bez bramek w meczu Skry z Chojniczanką

Skra Częstochowa w 25. kolejce II ligi zremisowała z Chojniczanką Chojnice. Podopieczni Konrada Geregi drugi mecz z rzędu nie stracili, ale również nie zdobyli bramki.

Już po czterech minutach gry z dystansu strzelał Mikołaj Łabojko, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Częstochowianie próbowali kilkukrotnie pokonać bramkarza drużyny z Chojnic. Najbliżej zamierzonego celu był Paweł Kołodziejczyk. Jego uderzenie zmierzające pod poprzeczkę wybił Michał Antkowiak. Swojego szczęścia dwukrotnie próbował także kapitan Skry – Przemysław Sajdak, ale defensywa Chojniczanki skutecznie interweniowała pod własną bramką. W 24. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy. Jakub Rajczykowski wypuścił piłkę z rąk, a na uderzenie zdecydował się Marcin Kozina, ale na drodze stanął mu kolega z drużyny – Grzegorz Szymusik. Kwadrans później świetną akcję przeprowadził Jakub Niedbała, lecz ponownie skutecznie w bramce Chojniczanki spisał się Antkowiak. Dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę fenomenalną szansę miał Mateusz Winciersz, ale jego uderzenie z okolic piątego metra poszybowało nad poprzeczką. Szkoleniowiec Skry podsumował pierwszą część meczu:

Druga połowa przebiegała w spokojniejszym tempie. W 53. minucie przyjezdni z Chojnic zagrozili Skrze, ale próba przelobowania Rajczykowskiego zakończyła się niepowodzeniem. Kilka chwil później po drugiej stronie boiska szansę na zdobycie bramki miał Tobiasz Kubik, ale po jego strzale piłka poleciała nad poprzeczką. W 70. minucie groźnie zrobiło się w szesnastce Skry, kiedy to sędzia Sebastian Tarnowski wskazał na punkt karny. Pomocnik Skry – Mateusz Maćkowiak długo był opatrywany, a w tym czasie arbiter skonsultował się z liniowym i odwołał swoją decyzję o rzucie karnym dla Chojniczanki. Do końcowego gwizdka żadna z drużyn nie stworzyła sobie już dogodnej sytuacji. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Trener Konrad Gerega wskazał, że w spotkaniu, podczas którego ma się przewagę na boisku trzeba przypieczętować zwycięstwem:

Piłkarze Skry podzielili się punktami, a kolejny mecz ligowy rozegrają w Wielką Sobotę. Przeciwnikiem częstochowian w spotkaniu wyjazdowym będzie Radunia Stężyca. Początek meczu jest zaplanowany na godzinę 12:00.