Częstochowskie drużyny w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach od 23 do 26 lutego w Gdańsku rozgrywany był finał Akademickich Mistrzostw Polski, organizowany przez KU AZS Politechniki Gdańskiej. W finałach AMP w futsalu brały udział dryżyna kobiet oraz mężczyzn z Częstochowy.

W sekcji męskiej sposród 16 drużyn, najlepsza okazała się Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz w finale pokonując Akademie Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie 5:4. Ostatnie miejsce na podium udało sie wywalczyć drużynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reprezentacja UJD zajęła 12 miejsce w turnieju, przegrywając mecz o XI miejsce z drużyną Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 1:8.

Trener drużyny UJD Paweł Marchewka opisał przygotowania drużyny do finałów Akademickich Mistrzostw Polski:

Trener także podsumował cały turniej:

Znacznie lepiej poszło drużynie kobiet z Częstochowy. Panie zajęły wysokie 4 miejsce, przegrywając nieznacznie 0:1 mecz o III miejsce z Uniwersytetem Gdańskim. W sekcji damskiej zwyciężył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężając w finale z Akademią Nauk Stosowanych w Tarnowie. Co ciekawe, zawodniczki z Poznania, wygrały Amp-y drugi raz z rzędu. Jedną z nagród indywidualnych udało sie zdobyć Stefani Wodarz, zawodniczce UJD, która została królem strzelców całego turnieju zdobywając 8 bramek.

Stefania Wodarz skomentowała zdobytą nagrodę:

W tym roku studentów czekają jeszcze rozgrywane wiosną Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej na trawie.