Niesamowite emocje w Częstochowie! Norwid wygrał z GieKSą po meczu pełnym zwrotów akcji

Norwid w środowym meczu trwającym niemal trzy godziny pokonał GieKSę. Po dwóch wygranych setach do głosu doszli siatkarze z Katowic, którzy odrobili stratę. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebny był tie-break, w którym lepszą okazała się drużyna prowadzona przez trenera Leszka Hudziaka.

Częstochowianie znakomicie rozpoczęli mecz wygrywając pewnie pierwszy set 25:21. W drugiej partii zespoły toczyły walkę punkt za punkt, ale GieKSa zaczęła w pewnym momencie popełniać błędy, które Norwid skrzętnie wykorzystywał. Zespół z Katowic nie potrafił nawiązać kontaktu i set zakończył się wynikiem 25:19 dla Norwida. W trzeciej partii do głosu doszła drużyna ze stolicy województwa śląskiego. Siatkarze prowadzeni przez trenera Grzegorza Słabego zaczęli grać skuteczniej, a Norwid przez proste błędy tracił cenne punkty. Przyjezdni wygrali seta do 22 i złapali kontakt. W czwartej partii nadal lepiej na boisku spisywali się siatkarze z Katowic. GKS zyskał przewagę, którą utrzymał do końca tego fragmentu meczu. W pierwszej części tie-break’a kibice oglądali zaciętą walkę. W drugiej części decydującego seta siatkarze z Katowic objęli nawet czteropunktowe prowadzenie. Wydawało się, że przy wyniku 8:12 Norwid nie będzie w stanie nawiązać już walki z przeciwnikiem. Nic bardziej mylnego. Kilka udanych zagrywek Aymena Bouguerry przywróciło nadzieje częstochowianom na zakończenie meczu korzystnym rezultatem. Siatkarze prowadzeni przez trenera Leszka Hudziaka obronili dwie piłki meczowe i po autowym ataku GKS-u cieszyli się ze zwycięstwa.

Przyjmujący częstochowian – Damian Kogut podkreśla, że najważniejsze jest zwycięstwo. Drużyna skupi się teraz na dalszej części sezonu, w której będzie rywalizować z zespołami usytuowanymi w dolnych rejonach tabeli:

Trener Norwida – Leszek Hudziak nie traktuje jedenastopunktowej przewagi nad strefą spadkową, jako bezpiecznej. Wskazuje, że zbliżający się mecz w Radomiu będzie kluczowym w kwestii utrzymania w PlusLidze:

Najlepszym zawodnikiem środowego meczu został wybrany atakujący Norwida – Dawid Dulski. Kolejny mecz w PlusLidze częstochowianie rozegrają w poniedziałek, 11 marca. Przeciwnikiem częstochowian będzie drużyna Czarnych Radom. Start wyjazdowego spotkania jest zaplanowany na godzinę 17:30.

Relacja i zdjęcia: Natanael Brewczyński