Norwid czarnym koniem PlusLigi? – kolejna wygrana częstochowian

Trzecie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi odniósł beniaminek rozgrywek Exact Systems Hemarpol Częstochowa. W ramach 14. kolejki spotkań częstochowianie pokonali u siebie Trefl Gdańsk 3:1. Z 17. punktami w dorobku zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli.

Spotkanie nie było wyrównane. W dwóch setach, pierwszym i trzecim grano o zwycięstwo na przewagi, a w drugim i czwartym Norwid wygrywał zdecydowanie do 16. i do 17. Ostatecznie to biało-granatowi zachowali więcej zimnej krwi i trzy punkty pozostały w Częstochowie. Tak skomentował zwycięstwo swojej drużyny trener Norwida Leszek Hudziak:

Trefl Gdańsk to kolejna drużyna z ligowej czołówki, w rywalizacji z którymi Norwid pokazał swoją wyższość. Wśród pokonanych są m.in. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, LUK Lublin czy GKS Bełchatów. Zadowolony z utrzymania małej serii trzech zwycięstw był kapitan częstochowskiego zespołu Rafał Sobański:

W trzecim secie meczu z Treflem, częstochowianie mimo posiadania piłki meczowej nie zdołali postawić kropki nad „i” kończąc spotkanie. Kibice zastanawiali się, czy nie będzie powtórki z przeszłości, kiedy to Norwid, jak w meczu z Radomiem, prowadząc 2:0 przegrywał 2:3. Na szczęście biało-granatowi pokazali charakter i pokonali gdańszczan w czwartej partii. Jak powiedział Rafał Sobański to efekt dobrej pracy zespołu na treningach. Odniósł się również do pytania, czy drużyna myśli już o grze w play-offach:

W 15. kolejce spotkań PlusLigi Exact Systems Hemarpol Częstochowa zagra w piątek 5 stycznia na wyjeździe z obecnym wiceliderem tabeli Projektem Warszawa. Początek meczu o godz. 20.30.