Norwid przegrał w Bełchatowie

Częstochowscy siatkarze w niedzielny wieczór mierzyli się w Bełchatowie ze Skrą. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka chcieli powtórzyć korzystny rezultat z pierwszej części fazy zasadniczej. W listopadzie w starciu z Bełchatowem odnieśli zwycięstwo 3:1. W tym rozdaniu Norwid przegrał w Bełchatowie, nie wykorzystał swoich szans, nie zdobywając choćby seta.

W pierwszych fragmentach meczu gra była wyrównana. Dwoma asami serwisowymi popisał się Dawid Dulski. Skra zdołała szybko wyrównać, a w końcówce seta zanotowała kilkupunktową serię, która dała im prowadzenie w meczu.

W drugim secie siatkarze z Częstochowy kilkukrotnie wychodzili na dwupunktowe prowadzenie, które skutecznie niwelowali gospodarze. Końcowa faza tej części meczu ponownie nie przebiegła po myśli Norwida. PGE Skra wyszła na prowadzenie, którego już do końca nie oddała, wygrywając drugą część spotkania 25:23.

Trzeci a zarazem ostatni set przebiegł po myśli bełchatowian. Pełna kontrola nad stanem meczu poskutkowała wysokim zwycięstwem siatkarzy prowadzonych przez Andreę Gardiniego – 25:12. PGE Skra Bełchatów cały czas pozostaje w walce o fazę play-off. Zawodnikiem meczu z Norwidem został środkowy gospodarzy – Bartłomiej Lemański.

Był to szósty mecz z rzędu przegrany przez Norwid. W niedzielę, 25 lutego siatkarze z Częstochowy zagrają kolejne spotkanie wyjazdowe. Tym razem zmierzą się z brązowym medalistą ubiegłorocznych rozgrywek PlusLigi – Asseco Resovią Rzeszów.