Norwid przegrał z ZAKSĄ

W piątkowy wieczór Norwid rozegrał zaległy mecz 19. kolejki PlusLigi. Przeciwnikiem częstochowian była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie  rozgrywane przy niemalże trzech tysiącach kibiców zakończyło się zwycięstwem drużyny z województwa opolskiego 3:0.

Norwid, który wygrał w pierwszym meczu z ZAKSĄ chciał sprawić kolejną niespodziankę. Kibice w Częstochowie liczyli na następne zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem, tym bardziej, że w poprzedni weekend podopieczni trenera Leszka Hudziaka ograli w Rzeszowie Asseco Resovię.

Początek zarówno pierwszego, jak i trzeciego seta były wyrównane, natomiast wraz z upływającym czasem ZAKSA wypracowywała przewagę. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gości 17:25.

W drugim secie to Norwid objął prowadzenie. W pewnym momencie miał nawet trzypunktową przewagę (20:17). ZAKSA skutecznie wykorzystała okazję, która się nadarzyła i objęła prowadzenie, a następnie zakończyła drugą partię na swoją korzyść. Trener Leszek Hudziak wskazuje końcową fazę drugiego seta, jako kluczowy moment meczu:

Trzecia partia przebiegła pod dyktando ZAKSY. Przyjezdni nie dali szans Norwidowi i przypieczętowali zwycięstwo w meczu. Decydujący set zakończył się wynikiem 19:25. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący ZAKSY – Bartłomiej Kluth.

Kapitan częstochowian – Rafał Sobański zauważył, że piątkowe spotkanie wyglądało zupełnie inaczej niż listopadowe starcie w Kędzierzynie:

Norwid ma przed sobą kluczowe spotkania z bezpośrednimi rywalami walczącymi o utrzymanie w PlusLidze. Siatkarze prowadzeni przez trenera Leszka Hudziaka już w najbliższą środę, 6 marca zmierzą się z GKS-em Katowice w Hali Sportowej Częstochowa. Początek meczu jest zaplanowany na godzinę 15:45.

Artykuł i zdjęcia: Natanael Brewczyński