O zwycięzcy zadecydował los – Speedway Silesia Cup 2024 – 50. Jubileuszowy Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego

23 marca w Częstochowie odbył się Speedway Silesia Cup 2024 – 50. Jubileuszowy Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Zawody zostały przerwane z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, a o pierwszym miejscu zdecydowało losowanie.

Ze względu na niepewną pogodę nie odbyło się równanie nawierzchni po pierwszej serii startów. Okazało się, że była to dobra decyzja, gdyż kilka chwil później z nieba zaczęły spadać pierwsze krople deszczu. Ostatecznie zawodnicy zdołali pojechać w trzech pełnych seriach startów, po których na czele znajdowali się Bartosz Zmarzlik oraz Jason Doyle, którzy mieli na koncie po osiem punktów. Warte uwagi jest to, że najlepszych w sobotnich zmaganiach zdołali wyprzedzić tylko żużlowcy Włókniarza – Maksym Drabik oraz Leon Madsen. O zwycięzcy ostatecznie zdecydowało losowanie. Jubileuszowy memoriał wygrał Jason Doyle. Drugą pozycję z identyczną ilością zdobytych punktów zajął mistrz świata – Bartosz Zmarzlik, a podium zamknął zawodnik Włókniarza – Leon Madsen, który opowiedział po zawodach o ściganiu na torze w Częstochowie:

Włókniarz rozpocznie zmagania w PGE Ekstralidze już 12 kwietnia. Przeciwnikiem częstochowian będzie FOGO Unia Leszno.