Raków nie dał szans Lechii

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w wyjazdowym meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechią Gdańsk! Bramki dla Medalików zdobyli Patryk Kun, Bartosz Nowak oraz Mateusz Wdowiak.
Od pierwszego gwizdka sędziego Raków przeważał i już w 5. minucie, rozgrywający 150 mecz w czerwono-niebieskich barwach Patryk Kun silnym strzałem pod poprzeczkę wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie częstochowianom. Raków poszedł za ciosem i w 21. minucie akcję wykończył Bartosz Nowak, nie dając szans bramkarzowi Lechii. Medaliki prowadziły 2:0. Druga połowa meczu rozpoczęła się również od mocnego uderzenia Rakowa. Po dobrze wykonanym stałym fragmencie w odpowiednim miejscu znalazł się Mateusz Wdowiak, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Gol „Wdówki” był 300. bramką Rakowa na poziomie Ekstraklasy. Więcej bramek w meczu już nie padło, a Raków dzięki zwycięstwu w Gdańsku dopisał kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.
Spotkanie podsumował trener Rakowa Marek Papszun:

Klasę Rakowa docenił trener Lechii Marcin Kaczmarek:

Kolejne spotkanie Medaliki zagrają już we wtorek, 18 października. W ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Do walki o ligowe punkty Raków wróci w sobotę, 22 października domowym meczem z Koroną Kielce.

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 0:3 (0:2)
Bramki: Kun 6′, Nowak 21′, Wdowiak 47′

Raków: Kovačević – Tudor (83. Długosz), Arsenić, Svarnas, Sorescu (67. Petrášek), Papanikolaou, Kochergin (79. Lederman), Kun, Wdowiak (67. Szelągowski), Nowak, Piasecki (46. Gutkovskis)

Lechia: Kuciak – Pietrzak, Castegren (69. Stec), Kubicki, Gajos, Clemens (46. Conrado), Nalepa, Flavio (60. Zwoliński), Kałuziński (46. Terrazzino), Abu Hanna, Durmus (83. Sezonienko)

Żółte kartki: Castegren – Papanikolaou, Tudor