Raków zwyciężył w zaległym meczu

W zaległej 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy, rozgrywanej 31 sierpnia, Raków Częstochowa pokonał na swoim stadionie Pogoń Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla częstochowian, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Wdowiak.

Gra czerwono-niebieskich w pierwszej połowie spotkania pozostawiała wiele do życzenia. Sytuacja znacznie zmieniła się po przerwie. Tak na konferencji trener Marek Papszun podsumował mecz:

Już kolejny raz zmianę, która wpłynęła na grę zespołu z Częstochowy, dał Mateusz Wdowiak, określany również jako joker Rakowa. Trener wciąż jednak boleśnie wspomina niewykorzystaną sytuację w meczu ze Slavią Praga:

Obecnie na koncie Rakowa Częstochowa znajduje się 13 ligowych punktów. Do rozegrania pozostaje im jeszcze jeden zaległy mecz z Piastem Gliwice, którego data nie jest jeszcze znana. Natomiast już w najbliższą sobotę (3 września) podopieczni Marka Papszuna na wyjeździe zmierzą się z drużyną Cracovii.