Sensacja w Rzeszowie! Norwid wygrywa z Resovią

Siatkarze Norwida po serii siedmiu przegranych meczów z rzędu odnieśli zwycięstwo w Rzeszowie. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka w niedzielne popołudnie wygrali z Resovią 3:1.
Pierwszy set przebiegał zgodnie z przewidywaniami sprzed meczu. Gospodarze zdobyli przewagę i systematycznie ją powiększali. Norwid w tej partii nie był w stanie złapać kontaktu i przegrał 25:17.
Po nieudanym początku trener Leszek Hudziak zdecydował się na zmiany. Na boisku zameldował się Byron Keturakis i Aymen Bouguerra. Zmiany okazały się strzałem w dziesiątkę. Tunezyjski przyjmujący w drugim secie miał stuprocentową skuteczność (6/6). Norwid złapał wiatr w żagle i wyrównał stan meczu. Set zakończył się wynikiem 25:19.
W przypadku Norwida w ostatnim czasie wygląda to tak, że na mecze z mocniejszymi przeciwnikami jest większa motywacja w drużynie. Trener Leszek Hudziak zapewnia, że Norwid ma swój cykl treningowy i do każdego meczu przygotowuje się z takim samym, dużym zaangażowaniem:
Trzeci set lepiej rozpoczęła Resovia. Drużyna ze stolicy Podkarpacia zdobyła w pewnym momencie już nawet czteropunktową przewagę. Częstochowianie nie dali za wygraną. Skutecznie odpierali ataki przeciwnika i poprawili skuteczność w ataku. Trzeci set zakończył się zwycięstwem Norwida 25:20.
W czwartej partii siatkarze dostarczyli kibicom wielu emocji. Atakujący Norwida – Damian Dulski był nie do zatrzymania. Chociaż Resovia miała nawet piłkę setową przy stanie 25:24, nie wykorzystała okazji, aby doprowadzić do remisu 2:2. Siatkarze z Częstochowy przy swojej okazji na zamknięcie meczu, nie popełnili tego samego błędu co rywale. Podopieczni Leszka Hudziaka postawili kropkę nad i. Sensacja stała się faktem, a Norwid mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.
Trener Leszek Hudziak nie kryje zadowolenia z determinacji, jaką wykazali się jego zawodnicy. Utrzymanie Norwida jest już na wyciągnięcie ręki:
Norwid przełamał niekorzystną passę w PlusLidze. Już w najbliższy piątek, 1 marca Norwid zagra przed własną publicznością zaległy mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.