Zwycięstwo Rakowa nad Miedzią

Raków Częstochowa pokonał Miedź Legnica 1:0 (1:0) w meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił już w 2 minucie Ivi López.
W 77 minucie rzutu karnego dla Miedzi nie wykorzystał Chilijczyk Ángelo Henríquez. Od 91 minuty zespół gości grał w osłabieniu po drugiej czerwonej kartce dla Santiago Navedy.
Szkoleniowiec gospodarzy Marek Papszun był zadowolony z wyniku jego drużyny:

Trener Miedzi Wojciech Łobodziński, który w końcówce meczu został odesłany na trybuny, opisuje przebieg spotkania:

Kolejne ligowe spotkanie Medaliki rozegrają w Gdańsku z Lechią. Mecz odbędzie się w sobotę, 15 października o godzinie 15:00.

Raków Częstochowa – Miedź Legnica 1:0 (1:0)
Bramki: Ivi 2′

Raków: Kovačević – Tudor, Arsenić, Svarnas, Sorescu (64. Długosz), Kochergin (84. Berggren), Papanikolaou, Kun, Wdowiak (84. Musiolik), Lopez (45. Nowak), Gutkovskis (64. Piasecki)

Miedź: Abramowicz – Carolina, Mijusković, Gülen, Aurtenetxe, Matuszek (61. Dominguez), Naveda, Kostka, Moya Martinez, Kobacki (71. Obieta), Iturra