Jak najlepiej poznać Boga? Na feriach!

W dniach od 17 do 22 lutego, w Domu „Jezusa Mistrza” prowadzonym przez ojców paulistów, odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne Ruchu Światło-Życie, dla młodzieży z archidiecezji częstochowskiej. Uczestników wyjazdu odwiedził abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Pasterz przewodniczył Mszy, podczas której wygłosił homilię do młodzieży, następnie spotkał się z nimi, aby odpowiedzieć na nurtujące pytania: Moderatorem rekolekcji

Czytaj dalej

Oaza Młodzieżowa w Lalikach

To co najważniejsze w Bogu, Kościele i w nas jest często ukryte pod zewnętrzną zasłoną. W Ośrodku Wypoczynkowym w Lalikach niedaleko Żywca odbywają się rekolekcje oazowe dla młodzieży z archidiecezji częstochowskiej. Rekolekcje prowadzą Ks. Sebastian Kosecki i Ks. Karol Iwańczak wraz z zespołem animatorów. W ósmym dniu rekolekcji, w piątek 28 lipca br. młodych odwiedził

Czytaj dalej

„Krzyż nie przekreśla naszego szczęścia, ale to, co szczęściu przeszkadza.”

Trwają wakacyjne rekolekcje oazowe. Jedną z grup młodzieży z archidiecezji częstochowskiej, przeżywającą Oazę Nowego Życia w Ochotnicy Młynnym odwiedził bp Andrzej Przybylski. Podczas Mszy św. w kościele w Ochotnicy Dolnej bp Andrzej, nawiązując do tajemnicy dnia formacji oazowej powiedział : „Dziś zatrzymujecie się nad najważniejszą i może najtrudniejszą tajemnicą naszej wiary – nad śmiercią Pana

Czytaj dalej