Exact Systems Norwid wygrał z KPS-em Siedlce za 2 punkty

Udaną sobotę sprawili sobie i swoim kibicom siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie wygrali z KPS-em Siedlce 3:2 i mogli cieszyć się z 12 zwycięstwa w sezonie.
Przed meczem faworytem byli goście, którzy w tabeli Tauron 1 Ligi zajmowali wysokie 4. miejsce i przyjechali do Częstochowy z myślą o zwycięstwie i walce o ścisłą czołówkę. Siatkarze Exact Systems Norwid potwierdzili już w tym sezonie, że potrafią grać z drużynami z czołówki tabeli. W sobotę też stanęli na wysokości zadania.
Sobotni mecz rozstrzygnął się dopiero w piątym secie. Exact Systems Norwid prowadził 1:0 w setach, ale KPS wyrównał na 1:1. Kiedy siatkarze trenera Piotra Gruszki wygrali w trzeciej partii 25:13 kibice mieli nadzieję, że w czwartym secie postawią kropkę nad i. Tak się jednak nie stało. Goście obudzili się i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii nieznacznie lepsi byli gospodarze. Exact Systems Norwid wygrał 15:13 i zdobył 2 punkty. Goście do Siedlec wyjechali z 1 punktem.
Exact Systems Norwid po 26 meczach ma 34 punkty i zajmuje 11. pozycję w tabeli Tauron 1 Ligi. KPS z 52 punktami jest na 4. pozycji. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 4 kolejki.
Nagrodę MVP w meczu zdobył libero częstochowskiego zespołu Bartosz Olczyk.

Exact Systems Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:2 (25:18, 19:25, 25:13, 20:25, 15:13)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Popiela, Olczyk (libero) – Biliński, Sługocki, Wnuk, Szewiński.