Norwid zagra z GieKSą Katowice

W ubiegły piątek Norwid przegrał w PlusLidze z ZAKSĄ. Już w środę, 6 marca podopieczni trenera Leszka Hudziaka ponownie zmierzą się przed własną publicznością. Przeciwnikiem częstochowian będzie GKS Katowice.

Norwid po niekorzystnej passie siedmiu porażek z rzędu przełamał się w starciu rozgrywanym 25. lutego z Resovią. Tydzień później do Częstochowy przyjechała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która skrzętnie wykorzystała błędy siatkarzy prowadzonych przez trenera Leszka Hudziaka i odniosła pewne zwycięstwo 3:0.

Przeciwnikiem Norwida w 24. kolejce PlusLigi będzie GKS Katowice. W grudniowym spotkaniu zacięty, pierwszy set padł łupem gospodarzy. Po długiej partii wygranej 33:31, siatkarze ze stolicy województwa śląskiego objęli prowadzenie w meczu. Kolejne dwa sety należały do Norwida, który wygrywał z dużą przewagą (25:18, 25:19). Podopieczni trenera Leszka Hudziaka w czwartej partii prowadzili w pewnym momencie już nawet pięcioma punktami. Przy stanie 11:6 dla Norwida groźne ataki zaczęła wyprowadzać drużyna z Katowic, a Norwid zaczął popełniać błędy, które poskutkowały tym, że GieKSa doprowadziła do tie-break’a. W decydującym secie lepsi okazali się gospodarze. Trener Leszek Hudziak przed środowym spotkaniem wskazuje, co mogło być przyczyną niekorzystnego rezultatu grudniowego starcia w Katowicach:

GKS Katowice z dorobkiem 20. punktów zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli PlusLigi i sąsiaduje z Norwidem, który ma zaledwie jedno oczko więcej. Częstochowianie w przypadku zwycięstwa zbliżą się do celu, jakim jest utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Początek meczu o godzinie 15:45. Spotkanie zostanie rozegrane w Hali Sportowej Częstochowa.