Raków lepszy od Pogoni

Pogoń Szczecin przegrała z Rakowem Częstochowa 1:2 (1:0) w rozegranym awansem meczu 31. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie po golu Kamila Grosickiego. W 47. minucie wyrównał wprowadzony w przerwie Łotysz Vladislavs Gutkovskis, a zwycięską bramkę dla gości w 78. minucie zdobył Hiszpan Ivi Lopez. To 18. ligowa wygrana podopiecznych trenera Marka Papszuna w tym sezonie.
Radości po cennym zwycięstwie w Szczecinie nie ukrywał pomocnik Rakowa Mateusz Wdowiak.

Pomocnik Pogoni Maciej Żurawski przyznał, że końcowy wynik absolutnie nie cieszy zarówno kibiców, jak i zawodników „Dumy Pomorza”.

W innym spotkaniu, które odbyło się awansem (też z 31. kolejki), Lech Poznań wygrał z Górnikiem Łęczna 3:0 (3:0). Raków – dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Lechem – został nowym liderem (62 pkt). Lech ma tyle samo punktów, trzy punkty traci Pogoń.