Raków zagra w Wielką Sobotę z Ruchem Chorzów

W najbliższą sobotę, 30 marca Raków zmierzy się na własnym boisku z beniaminkiem rozgrywek PKO Ekstraklasy. Przeciwnikiem częstochowian będzie Ruch Chorzów.

Mecze najwyższej klasy rozgrywkowej wracają po tygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji. Trener Dawid Szwarga podsumował występy piłkarzy Rakowa w kadrach narodowych:

Przed pauzą drużyna Rakowa zremisowała w Łodzi z ŁKS-em 1:1. Rywale czerwono-niebieskich – Ruch Chorzów, plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów, na które złożyły się dwa zwycięstwa, dwanaście remisów i jedenaście porażek. W spotkaniu Rakowa z Ruchem podczas rundy jesiennej obecnego sezonu zwycięstwo padło łupem podopiecznych trenera Dawida Szwargi. Po emocjonującym i pełnym bramek meczu w Gliwicach, bo tam swoje mecze rozgrywali Niebiescy, częstochowianie wygrali 5:3.

Szkoleniowiec Rakowa podkreślił przed zbliżającym się spotkaniem, że nie będzie to łatwy mecz i może mieć zupełnie inny przebieg niż ten z pierwszej połowy sezonu:

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Limanowskiego w Częstochowie. Pierwszy gwizdek jest zaplanowany na godzinę 12:30.