Skra wygrała na terenie lidera!

W niedzielne popołudnie Skra sprawiła nie lada niespodziankę, bowiem odniosła zwycięstwo na terenie lidera. Jedyną bramką w meczu z Kotwicą Kołobrzeg był gol samobójczy Cezarego Polaka.

W początkowej fazie spotkania lepiej prezentowała się drużyna gospodarzy. Kotwica dłużej utrzymywała się przy piłce i próbowała stworzyć dogodną okazję do zdobycia bramki. W 23. minucie gola zdobył nawet napastnik lidera – Jonathan Junior, ale jego radość została powstrzymana przez arbitra, który odgwizdał pozycję spaloną. Dwanaście minut później Skra doszła do głosu. Piłkę w pole karne Kotwicy posłał Mateusz Winciersz, a tam jeden z piłkarzy gospodarzy wbił ją do własnej bramki. Na przerwę Skra zeszła z jednobramkowym prowadzeniem.

Trener Konrad Gerega zaznaczył, że w Kołobrzegu najważniejsza była realizacja celu, czyli zdobycie trzech punktów:

Na drugą połowę w bojowych nastrojach wyszli gospodarze, którzy chcieli odrobić stratę. Kotwica oddała kilka strzałów, które szybowały ponad bramką, bądź skutecznie interweniował Jakub Rajczykowski. Z kolei po stronie Skry uderzali Jakub Niedbała oraz Tobiasz Kubik, ale na posterunku w obu przypadkach był Marek Kozioł. W 61. minucie w poprzeczkę bramki Skry trafił Mademba, a niespełna pięć minut później ponownie dobrze w bramce zachował się Rajczykowski, który odbił strzał Jonathana Juniora. Kotwica miała w drugiej połowie przewagę, ale kilkukrotne próby skruszenia częstochowskiego muru były bezskuteczne. Skra tym samym odniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo w 2. lidze.

Trener Gerega na pomeczowej konferencji prasowej postanowił wyróżnić indywidualnie młodego bramkarza – Jakuba Rajczykowskiego, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Szkoleniowiec zauważył także, że różnice punktowe w tabeli są niewielkie:

Piłkarze prowadzeni przez trenera Konrada Geregę, po powrocie z odległego Kołobrzegu zmierzą się z Olimpią Grudziądz. Mecz odbędzie się w najbliższy piątek, 15 marca na stadionie przy ulicy Loretańskiej w Częstochowie. Pierwszy gwizdek jest zaplanowany na godzinę 19:00.