Niedzielny koncert w rytmie zespołu Impast

W niedzielę, 3 maja, na scenie muzyczno-teatralnej „Zygmunt” przy ul. Krakowskiej 1 w Częstochowie (przy parafii św. Zygmunta) odbędzie się koncert zespołu IMPAST „Na Piasku”. Podczas koncertu zagrają: Wojciech Królikowski, Bartosz Sadlej, Grzegorz Kowalczyk, Kamil Barszcz, a zaśpiewają Aleksandra Kowalska i Magdalena Sadlej. Wokalistka zespołu Impast, Aleksandra Kowalska, zachęca wszystkich do udziału w koncercie i

Czytaj dalej

Koncert Kolęd – Impast

W sobotę, 31 stycznia o godzinie 18.00 zapraszamy do klimatycznych piwnic najstarszej kamienicy w mieście, do restauracji „Niebo w mieście Częstochowa” przy ul. Mirowskiej 4 – na koncert kolęd w wykonaniu zespołu IMPAST. Nowe aranżacje znanych kolęd ale także kolędy autorskie, które zespół również ma w swoim repertuarze będzie można posłuchać na zakończenie okresu kolędowego.

Czytaj dalej

IMPAST od 10 lat z nami!

I, jak inwencja, M, jak miłość, P, jak prawda, A, jak artyzm, S, jak serce oraz T, jak twórczość – w skrócie IMPAST. To najprostszy sposób, w jaki można zdefiniować nazwę częstochowskiego zespołu, tworzącego od dekady autorską poezję śpiewaną. Z okazji okrągłego jubileuszu w Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II miał miejsce koncert zespołu połączony z

Czytaj dalej

To już dziesięć lat! – Zespół „IMPAST”

To już dziesięć lat – choć zleciało jak jeden dzień, to był czas pełen koncertów, spotkań i inspiracji. Zespół Impast obchodzi 10-lecie istnienia. Nie planowali wspólnego grania, a jednak… trafili na siebie, a jeden wspólny występ zaowocował kilkoma płytami i koncerowaniem w całej Polsce. Aleksandra Kowalska opowiedziała o początkach, procesie twórczym i zaprosiła na świętowanie

Czytaj dalej

A za „linią”…sztuka!

Wszystkich miłośników malarstwa i rysunku bezapelacyjnie ucieszy wydarzenie, które już dzisiaj (02.08) odbędzie się w Galerii 4 Arte przy ul. 1 Maja 27. Mowa tu o wernisażu wystawy Aleksandry Kowalskiej, zatytułowanej „Na Linii”. O tym, co czeka odwiedzających za tytularną „linią”, a także o inspiracjach i akcentach muzycznych wernisażu opowiedziała autorka ekspozycji – Aleksandra Kowalska.

Czytaj dalej

Wiara przekłada się na kulturę – Częstochowskie Zaduszki Artystyczne 2023

W czwartek 2 listopada odbyły się Częstochowskie Zaduszki Artystyczne. To inicjatywa mająca miejsce co roku tradycyjnie w Dzień Zaduszny. Wieczór zaduszkowy był ostatnim w ramach XI Dni Kultury Chrześcijańskiej, które rozpoczęły się 15 października. Koncert poprzedziła Msza św. w intencji zmarłych artystów w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w dzielnicy Wrzosowiak pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego:

Czytaj dalej

„Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich” – w piątek finał

W piątek, 8 września o godzinie 19:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie koncert zespołu IMPAST. To występ finałowy w ramach projektu: „Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac plastycznych podopiecznych Fundacji Oczami Brata. Do udziału w piątkowym przedsięwzięciu zaprasza Aleksandra Kowalska, wokalistka zespołu Impast: Podczas

Czytaj dalej

30-lecie pracy twórczej Aleksandry Kowalskiej

W sobotę, 17 czerwca o godz. 17 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbędzie się koncert oraz wernisaż jubileuszowej wystawy Aleksandry Kowalskiej. Podczas prezentacji wystawy „Po drugiej stronie obrazu” gościnnie wystąpi zespół Impast. O szczegółach wydarzenia mówi jubilatka, Aleksandra Kowalska: – Nad wystawą czuwa wspaniała osoba, wspaniały artysta-plastyk prof. Krystyna Szwajkowska – mówi liderka grupy

Czytaj dalej

Będę malować twój portret na niebie…- koncert zespołu Impast

W niedzielę 25 września od godz. 18 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można było posłuchać piosenek z najnowszego krążka zespołu Impast ,,Na nieboskłonie”.  Więcej na temat koncertu oraz płyty mówi założycielka zespołu, Aleksandra Kowalska: [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2022/09/1_koncert-Impast.mp3] Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie opowiada o przygotowaniach do koncertu

Czytaj dalej

Impast Na Nieboskłonie

Częstochowski zespół Impast zakończył prace nad płytą „Na nieboskłonie”. W najbliższą niedzielę 25 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II o godz. 18:00 rozpocznie się koncert promujący płytę stanowiącą długo wyczekiwany owoc twórczej pracy zespołu Impast oraz zaprzyjaźnionych muzyków. Na muzyczne spotkanie zaprasza wokalistka grupy, Aleksandra Kowalska: [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2022/09/1_IMPAST_22_09_2022.mp3] Nad płytą pracowało wielu muzyków

Czytaj dalej

Na nieboskłonie – nowa płyta zespołu IMPAST

Częstochowski zespół Impast zakończył pracę nad płytą Na nieboskłonie. 25 września 2022 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II o 18:00 rozpocznie się koncert promujący płytę: długo wyczekiwany owoc twórczej pracy zespołu Impast oraz zaprzyjaźnionych muzyków. Aleksandra Kowalska zapraszając na koncert opowiedziała o długiej historii powstawania krążka, ujawniła nazwiska twórców zaangażowanych w projekt

Czytaj dalej

Koncert zespołu „Impast”

Częstochowski zespół „Impast” zaprasza do wysłuchania koncertu zorganizowanego w ramach projektu „Zanurzam dłonie w Miłosierdzie”. Poetyckie utwory muzyczne zaprezentowane zostaną 19 czerwca w kościele św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo. Więcej na temat inicjatywy mówi założycielka oraz wokalistka zespołu Aleksandra Kowalska: [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2022/06/1_koncert_Kowalska_17_06_2022.mp3] Koncert zespołu „Impast” odbędzie

Czytaj dalej

Zanurzona w sztuce – rozmowa z Aleksandrą Kowalską

Pisze wiersze, a kiedy nie pisze wierszy – maluje. A kiedy nie maluje, śpiewa. A kiedy nie śpiewa – komponuje. I właściwie nie wiem, kiedy znajduje czas na czytanie książek (a znajduje), na pracę, na spotkania z przyjaciółmi, na koncerty (te grane i te „słuchane”). Jakieś grzeszki z pewnością na sumieniu ma, ale kiedy śpiewa

Czytaj dalej

Koncert z myślą o Bożym Miłosierdziu

Inauguracyjny koncert projektu „Zanurzam dłonie w Miłosierdzie” miał miejsce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żarkach Letnisko. To już druga odsłona inicjatywy zespołu Impast, zanurzonej w tematyce Bożej miłości do człowieka. Grupa wykonała zarówno nowe, jak i dobrze znane utwory, pochodzące z poprzedniego projektu. Jak mówi Aleksandra Kowalska, wokalistka i

Czytaj dalej