Matka u swoich Córek – peregrynacja u Franciszkanek od Cierpiących

W Wielką Środę, 16 kwietnia Pani Jasnogórska nawiedziła dom zakonny Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Częstochowie. Ikonę Nawiedzenia powitał razem z siostrami z pobliskich domów zakonnych abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który następnie przewodniczył uroczystej Mszy św. Abp Wacław Depo w wygłoszonej do zgromadzonych homilii powiedział o sensie życia w Bogu i z Bogiem na

Czytaj dalej

Matka Boża w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym SPSK w Częstochowie

W Wielką Środę, 16 kwietnia Ikona Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej wyjątkowo w godzinach porannych odwiedziła Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK w Częstochowie. Obraz powitał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski wraz z bp Andrzejem Przybylskim. Pasterz następnie przewodniczył uroczystej Mszy św. oraz poświecił nowy budynek Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK. Abp Wacław Depo podkreślił, że edukacja tych młodych

Czytaj dalej

Matka Boża z wizytą u sióstr Westiarek

W wyjątkowym czasie Wielkiego Tygodnia, Matka Boża kontynuuje peregrynację po parafiach i zgromadzeniach zakonnych archidiecezji częstochowskiej. We wtorek, 15 kwietnia Maryja nawiedziła Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa. W powitaniu siostrom i zaproszonym gościom towarzyszył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który przewodniczył także uroczystej Mszy św. w kaplicy zakonnej. Dom sióstr Westiarek znajduje się na ul. Kardynała

Czytaj dalej

Matka Boża odwiedziła swoich synów – peregrynacja Ikony Nawiedzenia w Domu Księży Emerytów

W Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia Ikona Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej dotarła do Domu Księży Emerytów im. św. Jana Pawła II w Częstochowie. Obraz powitał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi. Pasterz następnie przewodniczył uroczystej Mszy św. Abp Wacław Depo porównał nawiedzenie Ikony do ewangelicznej sceny spotkania Jezusa z przyjaciółmi w

Czytaj dalej

Peregrynacja Ikony Nawiedzenia u sióstr Nazaretanek w Częstochowie

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia wspólnota sióstr Nazaretanek przy ul. 7 Kamienic w Częstochowie powitała Ikonę Nawiedzenia. Uroczystościom przewodniczył biskup Antoni Długosz, który wspólnie z siostrami i kapłanami przyjął wizerunek Matki Bożej, poświęcił palmy zgromadzonym wiernym, a następnie odprawił uroczystą Mszę św. Bp Antoni Długosz podkreślił wyjątkową rolę, jaką siostry Nazaretanki pełnią w Kościele, przypominając

Czytaj dalej

Maryja wśród swoich synów – peregrynacja obrazu Jasnogórskiej Pani w częstochowskim seminarium

W sobotę, 12 kwietnia wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie przeżyła wyjątkowy dzień modlitwy, skupienia i duchowej jedności. W murach seminaryjnych zawitał obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, który razem z księżmi, seminarzystami oraz ich rodzinami powitał bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski, podkreślił, że to wydarzenie ma szczególne znaczenie dla formacji kapłańskiej,

Czytaj dalej

Siostry Albertynki przywitały Maryję wraz z podopiecznymi DPS w Poraju

W piątek, 11 kwietnia Maryja w Kopii Cudownego Wizerunku Jasnogórskiego Nawiedziła Zgromadzenie Sióstr Albertynek. Matkę Bożą wraz z siostrami oraz podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej przywitał bp Antoni Długosz. Pasterz wskazał, że dla niego jest to także bardzo osobiste przeżycie: S. Bernadeta przybliżyła działalność Sióstr Albertynek, które prowadzą DPS w Poraju: S. Bernadeta opowiedziała o przygotowaniach

Czytaj dalej

Doba Nawiedzenia w parafii św. Jadwigi Królowej w Częstochowie

W czwartek, 10 kwietnia Maryja w Kopii Cudownego Wizerunku Jasnogórskiego Nawiedziła parafię św. Jadwigi Królowej w Częstochowie. Matkę Bożą wraz z wiernymi oraz kapłanami przywitał biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, Andrzej Przybylski. Pasterz wskazał, że parafia św. Jadwigi Królowej jest ostatnią przed Triduum Paschalnym. Maryja rozpocznie teraz podróż po zakonach, będzie także m.in. w Wyższym Międzydiecezjalnym

Czytaj dalej

Częstochowskie WMSD przygotowuje się do przyjęcia Matki

W najbliższą sobotę, 12 kwietnia, Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Częstochowie powita w swoich progach peregrynującą po Archidiecezji Ikonę Matki Bożej Jasnogórskiej. Poza przygotowaniem duchowym – stanowiącym fundament do spotkania z Maryją – równie ważnym aspektem są starania, aby Matkę Zbawiciela powitać jak najpiękniej. Dominik Pilecki, seminarzysta IV roku podkreślił, że nawiedzenie Seminarium jest wyjątkowe

Czytaj dalej

Dziękujemy Ci Maryjo, że zaprosiłaś nas na spotkanie z Tobą – Matka Boża w parafii św. Kazimierza Królewicza

W środę, 9 kwietnia przypadał 369. dzień peregrynacji kopii cudownego obrazu jasnogórskiego po parafiach archidiecezji częstochowskiej. Na ścieżkach nawiedzenia Maryi znalazła się tego dnia parafia św. Kazimierza Królewicza w Częstochowie. Wspólnota parafialna witała Panią Jasnogórską wraz z bp. Andrzejem Przybylskim. Parafia św. Kazimierza Królewicza jest jedną z mniejszych parafii w Częstochowie, a jej początki sięgają

Czytaj dalej

W 368. dniu peregrynacji Ikona Nawiedzenia zawitała w parafii św. Wojciecha BM w Częstochowie

We wtorek, 8 kwietnia Ikona Pani Jasnogórskiej zawitała w kościele św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Częstochowie. Maryję w Cudownym Wizerunku powitał bp Andrzej Przybylski, który następnie przewodniczył uroczystej Mszy św. Bp Andrzej Przybylski przybliżył historię kościoła św. Wojciecha BM w Częstochowie. Pasterz przywołał również ciekawą anegdotę związaną z parafią: Biskup pomocniczy w wygłoszonym do

Czytaj dalej

Parafia NMP Częstochowskiej powitała swoją Matkę

W poniedziałek, 7 kwietnia Bogurodzica zawitała do parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wraz z wiernymi oraz kapłanami z dekanatu, Matkę Bożą w Kopii Cudownego Wizerunku Jasnogórskiego przywitał bp Andrzej Przybylski. Pasterz wskazał, że peregrynacja na terenie Archidiecezji Częstochowskiej trwa już ponad rok: Maryję w progach Kościoła przywitał proboszcz, ks. Zbigniew Jeż: Maryję w Kopii Cudownego

Czytaj dalej

Trwamy z Tobą od ponad roku – Ikona Matki Bożej w parafii św. M. M. Kolbego

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie była kolejnym miejscem nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej. W niedzielę, 6 kwietnia kilkuset wiernych z Dzielnicy Północ zgromadziło się przy ul. Stefana Starzyńskiego w oczekiwaniu na samochód-kaplicę. Obraz przybył do parafii z oddalonego o dwa km kościoła św. Jana Kantego. Uroczystej Mszy św. inaugurującej Dobę Nawiedzenia przewodniczył

Czytaj dalej

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” – Matka Boża w parafii św. Jana Kantego

W sobotę, 5 kwietnia minął dokładnie rok od momentu rozpoczęcia peregrynacji Cudownego Obrazu Matki Bożej po parafiach Archidiecezji Częstochowskiej. W 365. dniu pielgrzymki wizerunek Maryi powitali wierni z parafii św. Jana Kantego. Miniony rok dla Częstochowskiego Kościoła przejdzie do historii, jako czas modlitewnej krucjaty. Ks. Sławomir Bartoszuk, proboszcz parafii św. Jana Kantego powiedział, że w

Czytaj dalej